Dětský tábor

Dětský tábor Budíček
v provozu po celý červenec

PŘIHLÁŠKA:

I. běh II. běh III. běh
30. 6. –  6.  7.  2024 7. 7. – 13. 7. 2024 14. 7. – 20. 7.  2024

Turistická ubytovna
možnost ubytování celoročně

Provozovatel
ZŠ T. G. Masaryka Třebíč, Komenského nám. 61/6, 674 01 Třebíč

Popis zařízení
Dětský tábor „Budíček“  se nachází na okraji obce Budíkovice vzdálené 5 km od Třebíče.  Tábor je upraven z bývalé školy. Budova je zděná a je vybavena ústředním topením na zemní plyn a společným sociálním zařízením.  Kolem objektu je oplocená zahrada, nedaleko tábora se na okraji obce nachází přírodní koupaliště.

Vnitřní vybavení
* 2 ložnice s kapacitou 19 lůžek (1. ložnice má tři patrové postele, 2. ložnice má čtyři patrové postele a vestavěné patro s pěti matracemi);  s přistýlkami lze ubytovat 25 – 30 dětí
* ložnice za kuchyní s vestavěným patrem a samostatnou koupelnou  (celkem 5 lůžek, 2 válendy dole a 3 matrace nahoře)
* velká společenská místnost s televizí (tato místnost slouží i jako jídelna)
* kuchyně je velmi dobře vybavená – 3 sporáky (1 elektrický a 2 plynové kombinované), lednice, varná konvice,   mikrovlnná trouba , myčka na nádobí, elektrický kráječ, nádobí pro vaření a servírování stravy zhruba pro 50 osob a dostatečně velká pracovní plocha pro přípravu jídel
* v suterénu je  k dispozici rekonstruovaná koupelna s umývadly, sprchami a teplou vodou
* WC s umývadly a tekoucí vodou

Venkovní prostory

* kolem celého objektu je zahrada a prostor je uzavřený
* dvůr s dřevěným přístřeškem, který v létě slouží  jako venkovní jídelna
* na části zahrady je v létě postaveno 20 stanů s dřevěnou podsadou
* u budovy je betonový stůl na stolní tenis
* zděný gril na opékání
* prolézačky a malá horolezecká stěna (vše splňuje normu EU)
* velká venkovní zabudovaná tabule na malování
* lavičky se stoly k příjemnému posezení
* dětské, sportovní a dopravní hřiště

V letních měsících, kdy jsou postaveny stany, se zvyšuje kapacita tábora na 50 osob.
Zařízení je vhodné pro školu v přírodě, soustředění různých zájmových oddílů.

Náměty pro výlety
Krásná příroda nabízí pěkné vycházky do okolí Syenitové skály- vzácná a poměrně velmi zachovalá ukázka balvanitého rozpadu syenitu. Okolní lesy nabízejí široké možnosti pro dobrodružné hry a sběr lesních plodů. Další pěkný výlet lze podniknout k „Velkému javoru“, jehož stáří se odhaduje na 700 let a patří k nejstarším v českých zemích. Výlety lze podnikat pěší nebo na kole.
Doporučujeme navštívit okresní město Třebíč, které nabízí pestrou paletu možností aktivního odpočinku v malebném prostředí podhůří Českomoravské Vysočiny. Město bývalo střediskem židovské kultury na Moravě a unikátně zachovaná židovská čtvrť je němým svědectvím zdejšího soužití Židů a křesťanů. Putování za památkami města vás přivede do Židovské čtvrti a také k Bazilice sv. Prokopa, které byly v roce 2003 zapsány na Seznam UNESCO. Židovská čtvrť zahrnuje 123 dochovaných staveb, mezi které patří například Přední a Zadní synagoga, židovská radnice, rabinát, chudobinec, nemocnice a škola. K Židovské čtvrti patří i rozsáhlý hřbitov s 11000 hroby a 3000  kamennými náhrobky.
V Třebíči nezapomeňte navštívit také městskou věž, neboť lepší výhlídku na město a do kraje v Třebíči nenajdete. Celková výška věže od terénu po vrcholek kříže je 75 metrů. Nad ochozem jsou umístěny největší věžní hodiny v České republice. Průměr ciferníku je 5,5 metru a velká ručička je dlouhá 234 cm.

Více informací o městě, památkách, kultuře  a náměty  na výlety najdete na těchto stránkách:

Ceník platný od 6. 1. 2023

Pronájem:
Lůžko v hlavní budově + prostěradlo 205 Kč za jeden den/1 osoba
Povlečení + prostěradlo 70 Kč za týden pobytu/1 osoba
Nájemné budovy s ubytováním
Jednodenní pronájem budovy bez ubytování 2000 Kč
Lůžko ve stanu s podsadou - ubytování 100 Kč za 1 den/1 osoba
Stravné - služba
snídaně 30 Kč
oběd 165 Kč/90 Kč - dovoz vývařovna/příprava v táboře
večeře 145 Kč/70 Kč - dovoz vývařovna/příprava v táboře
svačina 2x denně 30
celodenní penze - tábor 370 Kč/220Kč
Poznámka: Ceny jednotlivých chodů jídel jsou pouze orientační a celková cena poukazu za stravu je pohyblivou součástí celkového rozpočtu. Povinností hlavního vedoucího společně s hlavním kuchařem-kuchařkou je dodržet normy dávek stravy.

Letní tábor - poplatek dítěte za pobyt - poukaz:
týdenní pobyt 3780 Kč
dva týdny pobytu 8190 Kč

Letní tábor - poplatek za jeden den pronájmu pro veřejnost bez zajištění stravy
zděná budova:

1 den/1 osoba 175 Kč