Adventní Vídeň

21. 12. 2023

Opět po roce – letos dne 19. 12. 2023 – vyrazila Masaryčka na exkurzi do adventní Vídně.  Na všechny účastníky čekala procházka zahradami u zámku Schönbrunn, krátký rozchod pro nasátí atmosféry na adventním trhu před zámkem a poté přesun do Vojenského muzea. Nad jeho vchodem visí velký nápis – „Kriege gehören ins Museum“ – „Války patří do muzea“, který je bohužel i v dnešní době velmi aktuální. Po této zastávce následoval přesun autobusem do samotného centra Vídně, kde jsme si prohlédli chrám svatého Štěpána, Hofburg, Looshaus, Burgtheater a mnoho dalších památek a významných míst. Celý den jsme zakončili procházkou, již téměř za tmy, procházkou po nádherně vyzdobených ulicích a bulvárech v historickém středu Vídně. Letošní zájezd jsme si i díky nádhernému – byť ne úplně zimnímu počasí – moc užili.