Matematická soutěž Náboj a Logická olympiáda

30. 11. 2023

„Náboj“ je soutěž pro pětičlenné týmy, které reprezentují jednotlivé školy. Celá soutěž trvá dvě hodiny, během nichž se týmy snaží vyřešit co nejvíce příkladů. Obtížnost příkladů je koncipována tak, že se mohou zúčastnit nejen úspěšní řešitelé matematických olympiád, ale i žáci, kteří s matematickými soutěžemi nemají zatím mnoho zkušeností. Nejlepší týmy jsou odměněny hodnotnými cenami a diplomy.

Také ve školním roce se žáci naší školy zaregistrovali během září do celostátní soutěže Logická olympiáda. Z celkem 202 žáků jich mohlo se souhlasem rodičů soutěžit 176, nakonec se olympiády zúčastnilo 54 z nich:

1 v kategorii A1 (1. třída)

21 v kategorii A (3. až 5. třída)

32 v kategorii B (II. stupeň)


V kategorii A postoupil do krajského kola Tobias Konečný ze 4. B a v kategorii B Vítek Koudelka ze 6. M. Odvahu zúčastnit se krajského kola 3. listopadu v Jihlavě měl pouze Tobias Konečný, kterému děkujeme za reprezentaci naší školy.