Projekt „Zdravější životní styl“

19. 10. 2023

V rámci programu MÍSTNÍ AGENDA 21 A ZDRAVÍ 2030 V KRAJI VYSOČINA 2023 jsme realizovali projekt Zdravější životní styl. Díky tomu jsme ve škole mohli pořádat parkourový seminář Život v pohybu a nakoupili jsme PRUŽNÉ LANO GUN-EX® MINI COBRA KIT.

Parkourový seminář Život v pohybu
25. září proběhl parkourový seminář Život v pohybu. Seminář byl rozdělen pro 6. a 7. ročník a pro 8. a 9. ročník. Cílem semináře je motivovat děti ke sportu a aktivnímu životnímu stylu.

Program začal krátkou přednáškou o sportu a bezpečnosti, následovala akrobatická show lektorů se zapojením publika a soutěž o parkourové ceny. Ve druhé polovině semináře měli prostor dobrovolníci, kteří si pod vedením lektorů mohli parkour vyzkoušet.

Zpětná vazba od žáků byla velice kladná, hodnotili velmi pozitivně a byli z praktické výuky nadšeni.

PRUŽNÉ LANO GUN-EX® MINI COBRA KIT+ APLIKACE NA CVIČENÍ ZDARMA
Pružná lana jsme pořídili do hodin tělesné výchovy, jelikož jsme chtěli žákům jednotlivé hodiny zpestřit a oceňujeme pozitivní výhody v jejich použití. Jsou to především:

• trénink celého těla
  • netradiční a zábavná cvičení
  • vysoká variabilita cvičení: vlny, údery, kruhy, cvičení s tlakem a tahem, švihy, sprinty, akcelerace, zrychlení
  • buduje sílu „core“ díky elastickému jádru
  • vhodné i pro venkovní použití
  • individuální či skupinové cvičení
  • tréninková mobilní aplikace (v aplikaci jsou připraveny modelové tréninky od hlavních trenérů značky GUN-eX®. Lze si snadno vytvořit vlastní tréninkový plán).