Naši žáci v Londýně

21. 6. 2023

Ve dnech 27. května až 1. června  2023 vyrazilo 42 žáků 9. a 8. ročníku ZŠ T. G. Masaryka Třebíč na studijní a poznávací exkurzi do Londýna. Během pobytu byli žáci ubytováni v hostitelských rodinách, v nichž mohli procvičovat své znalosti angličtiny. Žáci se také zúčastnili výuky anglického jazyka s rodilými mluvčími a po ukončení kurzu obdrželi certifikát.

V Londýně žáci postupně vyzkoušeli všechny dopravní prostředky – metro, loď a nakonec i Doubledecker (dvoupatrový červený autobus), jedinečný symbol Londýna.

Z významných míst navštívili např. Tower of London, Trafalgar Square, St. Paul´s Cathedral, Houses of Parliament, Big Ben, Buckingham Palace či královské město Windsor. Zážitkem byla i jízda na obřím vyhlídkovém kole London Eye a návštěva Warner Bros Studií s atrakcemi ze světa natáčení Harryho Pottera.

Velmi úspěšná exkurze byla zakončena v Natural History Museum.