„Zdravá družina 2022“ – vyhodnocení projektu

1. 11. 2022

21. září jsme s dětmi z kroužku Malá kuchařka připravili zdravé pohoštění pro naše prvňáčky. Děti připravily zdravé pomazánky a nazdobily jednohubky. Z čerstvého ovoce udělaly smoothie, které podávaly v papírových kelímcích. Na podnosy naaranžovaly ovoce známé i méně známé a nezapomněly ani na zeleninu. Ke stolům pozvaly nejprve prvňáčky, protože primárně byl zdravý raut určen právě jim, ale protože nejen zdravé potraviny, ale také zdravé vztahy jsou základem dobré společnosti, užily si raut všechny děti ze školní družiny, a dokonce nakoukli také jejich rodiče. Dětem vše velmi chutnalo.

V rámci projektu Zdravá škola, uspořádala školní družina při ZŠ T. G.  Masaryka Třebíč sportovní dopoledne pro žáky 1. – 3. ročníku. Vychovatelky připravily sedm stanovišť. Na prvním stanovišti si  děti vyzkoušely chůdy – polokoule a  na druhém skákání v pytli na čas. Na třetím stanovišti si  k překvapení všech uvázali na nohy lyže a 20. června lyžovaly na trávě. Na čtvrtém stanovišti se ukázalo, jak umí kolektivy spolupracovat, a páté  stanoviště patřilo velmi zajímavé disciplíně, ke které jsme použili pomůcku zvanou Bollo ball set. Úkolem je na „branku“ se dvěma hrazdami hodem „připoutat“ dva míčky spojené k sobě provazem. Jak se všichni přesvědčili, není to tak lehké, jak to vypadá. Na šestém stanovišti si děti zahrály pétanque, na sedmém vyzkoušely opravdové chůdy a na posledním stanovišti si házely s frisbee. Za odměnu si všichni odnesli zdravá lízátka s vitamíny.