Přespolní běh – okresní, krajské, republikové kolo

24. 11. 2022

V průběhu měsíce října se uskutečnila okresní a krajská kola soutěže v přespolním běhu. Naše škola vyslala do bojů všechny kategorie – mladší i starší dívky a chlapce. Z okresního do krajského kola postoupila podle očekávání z prvního místa starší dívky, o překvapení se postarala družstva mladších i starších hochů, která postoupila do krajského kola ze druhého místa.

V krajském kole byly opět nejlepší starší žákyně. Obsadily druhé místo, ze kterého se kvalifikovaly do republikového finále, což se ještě žádnému družstvu z naší školy nepodařilo! Velmi úspěšní byli i bronzoví mladší chlapci, kterým velmi těsně unikl postup na republiku. S krajským kolem bohužel kolidovala soutěž v kopané, proto družstvo starších chlapců nastoupilo oslabené  o fotbalisty.

              V republikovém finále opět statečně bojovala starší děvčata, která v konkurenci většinou sportovních škol obsadila desátou příčku. Mezi jednotlivými závodnicemi doběhla jako nejlepší pátá Kristýna Neumanová.

Všem závodnicím i závodníkům, kteří reprezentovali naši školu, patří velká pochvala a poděkování!