Turisticko-sportovní kurz pro 9. ročník

24. 6. 2022

Ve čtvrtek 23. a v pátek 24. června 2022 proběhl na Masaryčce turisticko – sportovní kurz pro deváťáky. Ve čtvrtek vyrazilo 22 odvážných cyklistů zdolat nejvyšší vrchol okresu Třebíč – horu Mařenku (711 metrů nad mořem). Hned na startu nás čekalo velké překvapení – Matouš Dobrovolný a Kryštof Nedvědický přijeli na dvoukole! Na Mařenku nás čekala cesta přes Stařeč, Rokytnici (se zastávkou na koupališti a v obchodu) a kolem základny Březová – téměř pořád do kopce… Odměnou nám byl krásný pohled z rozhledny na vrcholu Mařenky. Po zasloužené svačině a odpočinku jsme se vydali na zpáteční cestu, tentokrát přes Cidlinu, Babice, Loukovice, do občerstvovací stanice Sádek. Tady už bylo skoro vyhráno. Jednak jsme doplnili energii, a navíc cesta do Třebíče už vedla téměř pořád z kopce. Těsně před šestnáctou hodinou jsme v pořádku dorazili domů a začali intenzivní relaxaci a přípravu na páteční pokračování kurzu.

V pátek jsme začali rozdělením na dvě skupiny, které se po hodině vystřídaly v tělocvičně a při orientačním běhu. Lehce po desáté hodině jsme se už všichni společně vydali – tentokrát pěšky – na Pekelný kopec. Na jeho vrcholu jsme si opekli špekáčky, opět vystoupali na rozhlednu a vyzkoušeli si luštění šifer. A protože počasí slibovalo bouřky, bez dalšího zdržování jsme vyrazili na zpáteční cestu.