Brankář NHL Karel Vejmelka v naší škole

29. 6. 2022

Ve středu 29. června navštívil školu reprezentační hokejový brankář, bronzový medailista z MS 2022, rodák z Třebíče Karel Vejmelka, aby představil svou nejen hokejovou kariéru našim žákům.

Člen týmu Arizona Coyotes (NHL) byl žákem ZŠ T. G. Masaryka do 5. třídy, pak přestoupil na víceleté katolické gymnázium v Třebíči. Následovalo studium na vysoké škole – obor management sportu, kterou zakončil titulem magistr.

V besedě zdůrazňoval velmi důležitou roli svých rodičů, kteří trvali na výborných školních výsledcích. Jako brankář chytal postupně za týmy z Třebíče, Pardubic, Jihlavy, a před draftem do NHL za Kometu Brno, s níž získal titul v ročnících 2016/2017 a 2017/2018.

V roce 2014 vybojoval týmový bronz na MS hokejistů do 18 let.

V NHLv odehrál za Arizonu Coyotes celkem 52 zápasů.

Karel Vejmelka působil při svém vyprávění velmi skromně, trpělivě odpovídal na všechny otázky žáků i pedagogů a na závěr se s každým zájemcem ochotně vyfotografoval a podepsal jim své hokejové kartičky.