Ve školní družině není nuda

18. 1. 2022

Školní družina na „Masaryčce“ čítá dohromady téměř 140 žáků. Už dávno není družina místo, kde vaše dítě přečká dobu, než rodiče skončí v práci. Pravda, covidové období omezilo možnosti zájmového vzdělávání dětí, ale věříme, že už brzy bude naše nabídka zájmových útvarů stejně pestrá jako před dvěma lety. Pokud si však myslíte, že je u nás v družině nuda, hluboce se mýlíte. Vychovatelky připravují pro děti na každý týden rozmanité úkoly,  projektová odpoledne, a také zvou do družiny  zajímavé osobnosti, které mohou dětem něco povědět či ukázat.  (foto č. 1)

V září se děti potěšily se spoustou zajímavých zvířátek, které  k nám přivezl pan Hořák. Další týden si povídaly  s paní veterinářkou Kobylarzovou o tom, co všechno musí znát, když si chtějí pořídit domácího mazlíčka. (foto č. 2)

Na začátku října  jsme k nám do družiny pozvali paní šperkařku, která s dětmi, převážně s dívkami, celé odpoledne vyráběla šperky. (foto č. 3)

Další projekt se týkal poskytování první pomoci, jehož průběh zaštítila dlouholetá členka Červeného kříže, paní Hana Fukalová. (foto č. 4)

V listopadu jsme s aranžérkou květin vytvářeli podzimní dekorace z dýní.  (foto č. 5)

Prosinec patřil, jak jinak, vánočním přípravám. Paní Dana Kuchaříková z Cukrárny V Uličce si vzala na starost adventní odpoledne, kdy jsme zdobili vánoční  perníčky.  (foto č. 6)

Poslední akcí v roce 2021 byl adventní lampionový průvod „Se světýlky za světýlky“. Pěkný štrúdl rodičů s dětmi a vychovatelkami vyrazil od budovy Fórum, kde je „domovská stanice“ prvního stupně naší školy, ke kostelu sv. Martina,  přes most na řece Jihlavě do židovské čtvrti a odtud na Hrádek, kde byla letos instalována fantastická vánoční výzdoba. Krásný rozhled po osvětlené Třebíči nám zpříjemnil čtvrteční adventní podvečer. (foto č. 7)

A co chystáme pro rok 2022?  To zase až příště, ale jen mezi námi… v únoru budou ve školní družině rejdit masky, ať už krásné nebo strašidelné. Tak opatrně.

Bc. Markéta Prokešová
Vedoucí vychovatelka školní družiny
ZŠ T. G. Masaryka Třebíč