OVOV 2021 – republikové finále

10. 9. 2021

Ve dnech 2. až 4. září se v Brně konalo 12. republikové finále soutěže Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. ZŠ TGM Třebíč se ho již tradičně zúčastnila a v konkurenci 73 škol obsadila celkově 24. místo. Osmičlenné družstvo závodilo ve složení: Kristýna Neumanová, Adéla Křížová, Šárka Mezlíková, Soňa Řehůřková, Karel Konečný, Matyáš Mezlík, Kryštof Kotačka a Lukáš Rozsypal. Na soutěžící čekalo 10 disciplín: běh na 60m, skok do dálky, hod míčkem, trojskok z místa, hod medicinbalem, dvě minuty skákání přes švihadlo, kliky, leh – sedy, shyby na šikmé lavici a závěrečný běh na jeden kilometr.

Nejlepšího individuálního výsledku dosáhla Kristýna, která v konkurenci 81 děvčat v ročníku 2007 získala stříbrnou medaili. Kromě dvou dnů plných soutěžení byla v rámci doprovodného programu možnost se setkat se současnými i bývalými olympioniky, navštívit „BE ACTIVE“ olympijskou vesničku, kde byly připraveny různé sportovní a vědomostní úkoly nebo se projít historickým centrem Brna.

Všem závodníkům gratulujeme ke krásným výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy a města Třebíč.