Den dětí v Budíkovicích

1. 6. 2021

V úterý 1. června ráno se vydala početná skupinka žáků I. stupně pod vedením svých třídních učitelek, vychovatelky a asistentky do Budíkovic. Cíl cesty byl jasný: prožít dopoledne plné her a zábavy k svátku dětí. 
První zajímavou částí, která byť sice krátká, ale pro někoho prvním zážitkem, byla cesta autobusem. Některé děti se totiž před cestou svěřily, že ještě nikdy předtím nejely autobusem. Jakmile jsme dorazili do Budíkovic, proběhlo seznámení s programem, rozdání soutěžních listin a vše mohlo začít. Děti si mohly vyzkoušet skákání v pytlích, míčové aktivity, nesení míčku na lžíci na vyznačené trase, hod na cíl pomocí míčků nebo frisbee.Každé splnění aktivity se zapsalo do listiny. Následovala svačina, aby měli všichni dostatek sil na druhou polovinu aktivit, které se skládaly z šipkované, sportovních aktivit na hřišti, a poslední aktivitou bylo malování kamínků. Postupně se u těchto aktivit prostřídaly všechny třídy.  Na závěr na základě splnění všech úkolů dostaly všechny děti drobnou odměnu. Všem dětem se toto dopoledne líbilo a užily si jej.

Mgr. Petra Trhanová