Třebíčský Malovník

17. 12. 2020

Venkovní galerie dětských obrazů Třebíčský malovník

Tak trochu jiné Vánoce, dalo by se říct. Chybí společná setkávání, vánoční kulturní programy, besídky, adventní trhy, koncerty. Nejkrásnější období roku nám připomíná světelná výzdoba, adventní věnce doma na stolech a datum v kalendáři. Advent a Vánoce mohou být však i letos hezké. Zkrášlit naše město do vánoční podoby chce také projekt Třebíčský malovník.

Z plakátovacích ploch vznikla galerie vánočních obrázků

Děti z mateřských a základních škol v Třebíči namalovaly vánoční obrázky. Agentura Relative jejich díla na své náklady digitalizovala, zpracovala a vyvěsila na plakátovací plochy, které vlivem zrušených kulturních a společenských akcí zejí smutnou prázdnotou. Vznikla tak ojedinělá venkovní galerie dětských obrazů. Tam, kde nic nebylo, jsou nyní hřejivé kresby našich dětí. Při procházkách se u nich mohou lidé zastavit – děti se s nimi pochlubí svým rodičům a prarodičům, dospělí u nich mohou zavzpomínat na své dětské představy o Vánocích.

VÝTVARNÉ PRÁCE DĚTÍ SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE…