Vánoční Vídeň

17. 12. 2019

Také letos naše škola zorganizovala zájezd do předvánoční Vídně. Exkurze se zúčastnilo 56 žáků sedmého až devátého ročníku. Na programu byl nejprve největší adventní trh u staré radnice. Poté jsme se kolem divadla Burgtheater, kostela Minoritů s krásným betlémem a dokonalou mozaikou přemístili k Císařskému paláci – Hofburgu, kde nás čekala objednaná prohlídka. Prohlédli jsme si krásné reprezentativní předměty císařské rodiny a rovněž jsme prošli expozici o slavné císařovně Sisi. Po dvou hodinách plných zajímavých informací jsme se proběhli k chrámu sv. Štěpána – Stephansdom, kde jsme si mohli užívat vánoční atmosféru na dalších trzích a obdivovat krásnou výzdobu celého města. Na závěr jsme se prošli po ulicích Kohlmarkt a Graben, které každoročně ohromují bohatými dekoracemi. Výlet se vydařil, počasí přálo a děti si jistě dovezly spoustu nových zážitků.