Obdivuhodný Ondřej Zmeškal

18. 12. 2019

Ve středu 18. prosince naši školu poctil svou návštěvou nevidomý sportovec Ondřej Zmeškal. Vyprávěl žákům tříd 7. A, 7. M, 8. A, 8. M o svém handicapu, jak se ním žije, jak se člověk musí s mnoha situacemi vyrovnat po ztrátě zraku a jak je člověk závislý na pomoci druhých. Rovněž je Ondřej velmi sportovně nadán a ztrátu zraku ve 20 letech právě překonával pomocí sportu, který mu velice pomohl dostat se zpět do normálního světa (jak sám říká). Od té doby absolvoval spoustu sportovních událostí a závodů, například běžel maraton po Velké čínské zdi, závodí v triatlonu a absolvoval i jeden z nejtěžších triatlonů – Ironmana v Německu, přeběhl republiku od západu na východ – 600 km a tímto počinem pomohl dětem se zrakovým postižením. Nyní se připravuje na paralympiádu v Tokiu a my mu moc držíme palce. Zdůrazňoval též, jak důležitou roli v životě člověka hraje rodina, jak si mají lidé vzájemně pomáhat a vzájemně si sebe vážit.

Děti měly prostor se zeptat na témata, která je zajímala. Na závěr jsme panu Zmeškalovi věnovali dar, kterým jsme ho chtěli podpořit v jeho přípravě na olympiádu. Pan Zmeškal má velké srdce a požádal nás, abychom jeho odměnu darovali potřebným, viz projekt www.donio.cz.

Rozhodli jsme se podpořit tři projekty. Tato návštěva se hluboce dotkla našich srdcí. Po přednášce děti napsaly panu Zmeškalovi dopisy o svých dojmech i o svých snech, které by si chtěly splnit.

Více na www.ondrejzmeskal.cz