“Mámo, táto, nebudeme sedět doma”

12. 10. 2019

Na sobotu 12. října 2019 připravily vychovatelky školní družiny při ZŠ T. G. Masaryka Třebíč akci pro žáky školy a jejich rodiny, jejímž záměrem bylo vytáhnout je  od počítačů, tabletů a telefonů a společně si zasportovat  a zkusit něco nového. Akce byla podpořena z grantu Kraje Vysočina “Zdravá škola”.
U prvního stanoviště si vyzkoušeli, jak pevné mají svaly. Úkolem bylo přejít co nejrychleji po kladině a na balančních podložkách si s rodičem desetkrát přehodit míčem. I když se to zdálo snadné, mnozí museli pokusy opakovat, protože se na balanční desce neudrželi.
U druhého stanoviště jsme otestovali sílu rodičů, jejichž úkolem bylo provézt své dítě na kotouči slalomem. Nešlo nám o čas, ale o  zábavu.
Na třetím stanovišti jsme vyzkoušeli spolupráci dětí s rodiči.  Děti vyskočily na chůdy a s pomocí rodičů musely ujít  daný úsek. Nářadí bylo tak lákavé, že v cíli na chůdy naskočili i samotní rodiče, aby si to vyzkoušeli na vlastní kůži.
Předposlední stanoviště bylo plné nových chutí a zajímavých vůní. Malým i velkým jsme zavázali oči, děti ochutnávaly exotické ovoce a rodiče podle vůně bylinek a koření určovali jejich názvy.
Na posledním stanovišti na všechny čekala figurína a všichni si mohli vyzkoušet, jak náročné je udržet při životě člověka, kterému vypovědělo srdce. Naši žáci si o první pomoci vyprávěli celý týden před touto akcí, takže je nic nezaskočilo. 
Za odměnu si pak nejen oni, ale i jejich mladší či starší sourozenci vyzkoušeli zábavu svých rodičů, kteří trávili volný čas na hřištích při skákání přes gumu.
A aby nikdo neodcházel s prázdným žaludkem, dostali všichni zdravé mlsání – pomerančový džus nebo minerálku,  müsli tyčinky, müsli srdíčka a  celozrnné pudinkové kapsy.
V průběhu dopoledne za námi přišlo  přes 30 dětí společně s rodiči. Akce se všem líbila, museli jsme slíbit, že nebyla poslední.