NAPSALI O NÁS

Java Script Library -> Skript: Změna zobrazení odkazu (1)

Akce školy
    Pedagogický sbor
    Interní informace
    Informace rodičům
    Napsali o nás
    Budíkovice

Podzemní pevnost - finále

Finále soutěže Podzemní pevnost pro 5. a 6. ročník se konalo ve dnech 28. 4. – 30. 4. 2017 v DDM Třebíč v Borovině. Do soutěže jsme postoupili z prvního kola, které se konalo  v  podzemních prostorách zdejšího gymnázia v březnu. V něm soutěžilo 20 pětičlenných družstev, z nichž se čtyři (z různých třebíčských škol probojovala) do finále. Mezi ně patřilo i družstvo Rohlíci z 5. B naší školy ve složení: Eliška Navrátilová, Tobiáš Beneš, Filip Bartík, Ondřej Cholava a Tomáš Prokeš.
   Začátek finále byl v pátek v 19 hodin v budově A v DDM. Večer byl plný seznamovacích her. Poté jsme se přemístili do velké haly. Po výstupu čtyř pater jsme měli za úkol najít čtyři klíče, odemknout bránu a vysvobodit jednoho průvodce, zatímco nás honily různé příšery. Pořádně vystrašení jsme šli spát.
   V sobotu po snídani jsme plnili dvanáct úkolů. Pomocí brček jsme přenesli rozházené papírky. Z nich jsme sestavili větu, která nám pomohla najít klíč. Nejvíce nás bavilo vyhledávání informací v Alternátoru a plavba kánoí na jezírku v Libušině údolí. Hodně dobrodružný a strašidelný byl průchod starým parovodem potmě. Osvětlen byl pouze fosforeskujícími tyčinkami. V jednom úkolu jsme si vyzkoušeli šifrování a rozluštili jsme větu, kterou jsme sdělili průvodci. Vyvrcholením hry bylo setkání s hadem škrtičem, kterého se ujal Ondra Cholava a šikovně z jeho terária vytáhl klíč. Velmi jsme jej za to obdivovali.
   Večer pro nás organizátoři přichystali slavnostní vyhlášení vítězů. K našemu velkému překvapení jsme po součtu všech získaných mincí a bonusů zvítězili.  SLÁVA ROHLÍKŮM!!!  Odměnili nás spoustou sladkostí, krásnými hrníčky a pamětním listem.
   V neděli ráno jsme po sobě uklidili, rozloučili jsme se a odjeli domů.
   Netradiční víkend se nám moc líbil a přáli bychom si více takových soutěžních setkání.